Grupa Sierleccy-Czarni wygrywa we Wrocławiu

,

Grupa Sierleccy-Czarni lepsza od WKK Wrocław w meczu na szczycie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. O zwycięstwie podopiecznych Mantasa Cesnauskisa przesądziłą czwarta kwarta, którą goście wygrali 21:8. W zwycięskiej drużynie z double-double spotkanie zakończyli rozgrywający słupszczan Adrian Kordalski (17 pkt, 10 zbiórek i 5 asyst) oraz podkoszowy Dawid Słupiński (23 pkt i 12 zbiórek). Dzięki wygranej drużyna z Pomorza awansowała na pierwszej miejsce w tabeli.

,

W nietypowym, bo czwartkowym terminie odbył się zaległy mecz 7. kolejki rozgrywek. Mecz drużyn znajdujących się w pierwszej czwórce Suzuki 1 Ligi Mężczyzn, w którym lepiej poradzili sobie goście. Przyjezdni w pierwszej kwarcie od wyniku 4:8 potrafili rzucić osiem punktów z rzędu, uzyskując nieznaczną przewagę.

Niewielka różnica punktowa utrzymała się do końca trzeciej kwarty. W kolejnej odsłonie wydarzenia na boisku zdominowali koszykarze ze Słupska. Do aktywnych przez całe zawody Adriana Kordalskiego i Dawida Słupińskiego dołączył Damian Pieloch, który w czwartej kwarcie rzucił wszystkie swoje punkty.

We Wrocławiu w barwach Grupa Sierleccy-Czarni zadebiutował Mikołaj Kurpisz (4 pkt, 2 na 6 z gry oraz 2 zbiórki). Na uwagę zasługuje bardzo dobra skuteczność z dystansu Adriana Kordalskiego - 3 na 3 za 3.

Najlepszym punktującym WKK Jakub Koelner - 23 punkty. Double-double Szymona Kiwilszy (13 pkt i 11 zbiórek).

WKK Wrocław - Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk 71:87