Hlebowicki bohaterem WKS Śląska II

,

Lista aktualności

Kolejne emocjonujące spotkanie w Kosynierce w sezonie 2023/2024. WKS Śląsk II po zaciętej końcówce pokonał Górnika Zamek Książ 83:81, a decydującą o zwycięstwie miejscowych akcję wykonał Oskar Jakub Hlebowicki, dla którego statystycznie było to jedno z lepszych spotkań w karierze na parkietach Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn. Cenne zwycięstwo w walce o utrzymanie zanotował inny zespół z Wrocławia WKK Active Hotel, lepszy na wyjeździe od Sensation Kotwicy Port Morski.

,

Środa 13 marca była dniem drużyn z Wrocławia. W starciu na szczycie Pekao S.A. 1 Ligi Mężczyzn WKS Śląsk II pokonał Górnik Zamek Książ, choć to przyjezdni prowadzili przez większą część meczu. Ciężar zdobywania punktów w drużynie gospodarzy od początku spotkania wzięli na siebie Jamonda Bryant Jr. i Oskar Jakub Hlebowicki, którzy wspólnie uzyskali ponad połowę punktów swojej drużyny. 23-letni obrońca w ostatnich sekundach meczu, wykonał akcję dająca miejscowym 21. wygraną w sezonie, w tym 15. na własnym parkiecie.

Goście mieli problem ze skutecznością z dystansu, trafiając 4 z 18 rzutów za trzy punkty. Z tego powodu większość punktów zdobywali z pola trzech sekund, gdzie w końcówce spotkania zabrakło wykluczonego za przewinienia Piotra Niedźwiedzkiego.

Z double-double zawody zakończył Jamonda Bryant Jr. (27 pkt i 10 zbiórek).

Wypracowaną w pierwszej połowie spotkania przewagę do końcowej syreny utrzymało WKK Active Hotel, które pokonało na wyjeździe Sensation Kotwicę Port Morski. Gospodarze nie prowadzili w tym meczu ani przez sekundę, w drugiej kwarcie tracąc do rywali już 19 punktów. Miejscowi mieli problem z zatrzymaniem Mikołaja Stopierzyńskiego, autora 27 punktów, w tym 6 celnych trójek. 35 z 82 punktów dla wrocławian uzyskali młodzieżowcy.